Žaidimo taisyklės

Prieš pradėdami žaisti, įsitikinkite ar parinkta lietuvių kalba jūsų kompiuteryje,  o žaidime pasirinkite naudojamos klaviatūros išdėstymą „QWERTY“ arba „AŽERTY“. Taip pat galite nustatyti kaip pasirodys žodžiai - pasirinkus „lietutį“ žodžiai kris iš dangaus, o pasirinkus „potvynį“ žodžiai liks nejudrūs.

Žaidėjas, naudodamasis klaviatūra, turi rašyti krintančius žodžius paraidžiui. Kiekviename žodyje yra mažiausiai dvi ypatingesnės lietuviškos abėcėlės raidės. Jeigu pavyksta parašyti žodį jam nespėjus nukristi į apačią arba neužliejus potvyniui, žaidėjas uždirba taškus (kuo aukštesnis pasirinktas lygis ir didesnis greitis, tuo daugiau skiriama taškų). Nespėjęs laiku parašyti žodžio, žaidėjas atitinkamą taškų sumą praranda. 

Žaidimo greitį ir žodžių ilgį gali nusistatyti pats žaidėjas parinkčių lange dešinėje. Iš viso yra 4 greičio ir 4 žodžių ilgio lygiai. Pirmo lygio žodžiai sudaryti iš 6 ir mažiau raidžių, antro iš 7–8 raidžių, trečio iš 9–10 raidžių, o ketvirto iš 11 ir daugiau raidžių. Pasirinkus nuostatą „įvairus ilgis“,  atsitiktine tvarka krenta visų lygių žodžiai. Pradedantieji gali pasirinkti „vėžlio“ greitį ir rašyti neskubėdami.

Žaidėjui pakeitus greitį arba žodžių ilgį žaidimo metu, pasiektas rezultatas nubraukiamas – taškai pradedami skaičiuoti iš naujo. Jeigu norite savo surinktus taškus įrašyti į rezultatų lentelę - bežaidžiant paspauskite mygtuką „rezultatas“. Įvedę savo vardą, išsaugosite pasiektą rezultatą ir sužinosite savo spausdinimo lietuviškais rašmenimis sugebėjimus, o gal net pavyks pagerinti pasiektą rekordą!

Lygos

Rezultatų lentelėje žaidėjai patenka į atitinkamas lygas. Kuo didesnis pasirinktas greitis ir žodžių ilgis, tuo į aukštesnę lygą žaidėjas pakliūna. Greičiausi ir tiksliausi rezultatai pradedami fiksuoti tik surinkus tam tikrą taškų arba teisingai įrašytų simbolių skaičių, t.y parašius tik porą žodžių labai greitai arba be klaidų, rezultato įrašyti į greičiausių ar tiksliausių lygą nepavyks (skaityti lygų reikalavimus). Lygų rezultatai skirstomi į mėnesio (30 paskutinių dienų) ir visų laikų rezultatus.

Premijos

Žaidėjas gauna papildomą premiją, jeigu spėja parašyti 5 žodžius iš eilės jiems nenukritus.

Jeigu žaidėjui pavyksta išvengti klaidų (nesuklysdamas parašo žodžius), ilgainiui uždirbami taškai dvigubinasi, trigubinasi ir t.t.

Jeigu pavyksta nesuklysti ilgą laiko tarpą, žaidėjas gali padvigubinti savo surinktus taškus. Po šios premijos žaidimo lygis pasunkėja - padidėja žodžių kritimo greitis arba ilgis.

Tarpuose tarp krentančių žodžių rašymo, žaidėjas gauna progą surinkti premijos taškus vykstant mini žaidimams - kregždei gaudant skraidančias musytes arba spėjant senovinių žodžių reikšmes.

Sėkmės žaidžiant!

 
Pasidalink su kitais ir pakviesk pažaisti per:  Facebook